21. Novembar 2018.

15:32 PONEDELJAK, 5. 11. 2018. - 15:32 Izvor: Tv Banat

UTAKMICA KK VRŠAC - METALAC

U utakmici košarkaške lige Srbije Košarkaši Vršca savladali su na domaćem terenu ekipu Metalca rezultatom 80 73. Vrščani i Valjevci su, kako tradicija njihovih duela i nalaže, odigrali uzbudljiv i rezulatski neizvestan meč u kojem su Vrščani, uprkos umoru od iscrpljujućeg ritma igranja na dva fronta, ostvarili zasluženu pobedu

podeli

Ključnu ulogu u ostvarenju drugog prvenstvenog trijumfa imao je kvartet Silađi, Kapetanović, Jovanović, Savović u kojem je svaki pojedinačno u određenom delu meča imao trenutke izuzetnog nadahnuća.Najveći deo prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj borbi u kojoj su se rivali devet puta smenjivali u vođstvu.

Vršac je bio nešto bolji u skoku i procentu šuta iz igre, ali je do prednosti od 9 razlike u finišu stigao zahvaljujući Silađiju koji je postigao šest uzastopnih poena u poslednja dva minuta druge četvrtine.U trećem periodu Valjevci su popravili procenat šuta a Vrščani povećali prednost u skoku pa se rezultatska prednost domaćina nije menjala. U finišu meča Valjevci su košem Đukanovića došli na samo dva poena zaostatka (69:67), ali su tada propustili dve prilike da dođu do izjednačenja i potpunog preokreta.

-Mislim da nismo imali dovoljno energije pogotovu u početku utakmice. Lako smo primali neke koševe ,a u krajnjoj liniji naša nekocentrisanost u napadu veliki broj promašenih zicera ,doveli su to toga da Vršac ima odredjenu prednost. U finišu utakmice smo stigli medjutim nismo imali nerava I koncetracije da preloiomo utakmicu ,izjavio je Mihajlo Poček trener KK” Metalac “

-Mi smo se pripremali za ovu ekipu. Pošto su veoma atipični, igrali su sa četiri veoma niska igrača I jednim visokim ,što u jednom trenutku nismo mogli da iskoristimo njihov kontranapad .Što se nas tiče , sa linije slobodnih bacanja , smo bili jako neuspešni .Imali smo neku razliku ,dopustili smo u par navrata da se vrate ali smo na kraju ipak ,po mom mišljenju,ostvarili vrlo zasluženu pobedu ,rekao je jedan od boljih igrača na utakmici,Nikola Siladji

Sjajnu igru pružio je I novi igrač KK Vršca Dušan Ognjenović , a trener Branko Maksimović najavio je i nova pojačanja a samim tim još bolju igru Vrščana.

Mi se polako dižemo .Novi igrač Dušan nam je pomogao, koliko sam mogao da ga koristim ,pošto su oni atipična ekipa , koja nam ne odgovara u nekoj postavci .Medjutim završio je odličan posao napravio je I iskontrolisao dobro neka rešenja u reketu , dobro je odigao I odbranu I stvarno sam zadovoljan sa njim .

-Napravićemo još neke promene u rosteru još ćemo se dodatno pojačati .Kao što sam I ranije rekao, ne brinite za Vršac ,Vršac će ostati sto posto u ABA 2 ligi ,imaće I zapaženu ulogu u KLS , samo je potrebno vremena da sve legne na svoje mesto ,izjavio je trener Vrščana Branko Maksimović .

Naredni meč košarkaši Vršca, igraju u sredu 7 novembra ,u centru Millennium od 18 sati u ,okviru ABA 2 lige protiv ekipe MZT Skoplje Aerodrom .