21. Novembar 2018.

11:12 ČETVRTAK, 25. 10. 2018. - 11:12 Izvor: Tv Banat

VRŠAC - SUTJESKA

U okviru 5 kola ABA 2 lige,košarkaši Vršca doživeli su ubedljiv poraz na domaćem terenu od nikšićke Sutjeske,rezultatom 100:78 .

podeli

Tv Banat
Nikšićani su lako savladali Vršac i pokazali da su ozbiljan kandidat za visok plasman u ABA 2 ligi. Sutjeska je u Milenijumu bila bolja u svim elementima igre a naročito u skoku gde je maksimalno iskoristila prednost u visini u odnosu na Vrščane i uz čvrstu i agresivnu odbranu u drugoj i trećoj četvrtini došla do rezultatskog preokreta a kasnije i do ubedljivog trijumfa.

Vrščani su samo u prvoj četvrtini igrali dobro i bili bolji rival u tom periodu. Imali su odličan procenat šuta kojim su uspevali do kompenzuju inferiornost u skoku, a zahvaljujući trojkama Savovića, Jovanovića, Ćirkovića i Kapetanovića uspeli i da stvore dvocifrenu prednost.Međutim, u nastavku su gosti zaigrali agresivnije u odbrani u 15. minutu došli do najveće prednosti do tog trenutka.

Početkom drugog poluvremena Sutjeska je za manje od jednog minuta napravila seriju 10:0 i bio je kraj otpora tima Branka Maksimovića. Iskusni Nikšićani, predvođeni izvanrednim Pavličevićem, najboljim igračem utakmice, rutinski su priveli meč kraju.

Utakmicu smo loše otvorili ,ekipa Vršca je ispočetka sve pogodila.Medjutim mi kad smo stisnuli odbranu ,I kad smo dominirali u skoku ,jer tu imamo prednost,što I statistika pokazuje ,neka želja neko htenje ,neka energija koju smo pokazali u drugoj I trećoj četvrtini ,mislim da je to presudilo ,izjavio je Zoran Golomazić , trener gostujućeg tima.

Jedan bolan poraz za nas .Moraću da objasnim igračima da se utakmica ne igra samo jednu četvrtinu nego četiri četrvtine .Žao mi je što nismo dali sve od sebe na utakmici pred domaćom publikom . Mnogo smo lako dozvolili da neka ekipa ,bez obzira na kvalitet Sutjeske ,za to im svaka čast , previše lako su nas,bez muke pobediili. To je jedina zamerka .Ja se izvinjavam publici ,baš smo imali loše izdanje . Baš sam razočaran. Mislio sam da ćemo mnogo bolje izgledati, nego što je to bilo večeras ,sem te prve četrvtine ,izjavio je nakon utakmice Branko Maksimović ,trener KK Vršac .

Narednu utakmicu košarkaši Vršca igraju u okviru košarkaške lige Srbije u nedelju 28 oktobra u Čačku protiv Borca .