16. Jun 2019.

10:41 PONEDELJAK, 31. 12. 2018. - 10:41 Izvor: Tv Banat

UBEDLJIVA POBEDA VRŠČANA PROTIV VOJVODINE

Vršac je ubedljivom pobedom protiv Vojvodine rezultatom 103:87 u poslednjoj utakmici u 2018. godini priredio praznični ugođaj svojim navijačima i revanširao se Novosađanima za poraz iz prvog dela sezone.

podeli

Tv Banat - Vršac - Vojvodina

Junak vojvođanskog derbija bio je centar Vrščana Dušan Ognjenović koji je postigao 29 koševa i čije su akcije pod tablom bile nerešiva enigma za rivala.

Vršac je veliki deo posla obavio u prvom poluvremenu, kada je poveo sa 16 poena razlike, početkom treće četvrtine uspeo je da dođe i do vođstva od 22 poena i praktično je pobednik već tada bio odlučen. Novosađani su pokušali da se vrate u finišu trećeg perioda kada su se trojkom Grubora i košem uz faul Price približili na 8 poena zaostatka dok su Vrščani u tom periodu bili malo uspavani, ali su u poslednjih deset minuta razgalili publiku sjajnim akcijama i zasluženo ostvarili ubedljiv trijumf.

Vršac je bio bolji u svim statističkim parametrima, posebno u skoku gde je imao 11 uhvaćenih lopti više i asistencijama kojih je ostvario duplo više od Vojvodine.

Tv Banat
Vrščani naredni meč igraju 3. januara u okviru ABA 2 lige protiv Dinamika u gostima, dok će Košarkašku ligu Srbije nastaviti utakmicom protiv Mladosti u Zemunu 12. januara. Istog dana Vojvodina u SPENS-u dočekuje Beovuk.