26. Oktobar 2020.

11:46 PONEDELJAK, 9. 03. 2020. - 11:46 Autor: Marija Trišić

VRŠAC POBEDIO NAPREDAK SA 91:83

U pretposlednjem kolu Košarkaške lige Srbije, Vršac je pobedio aleksinački Napredak rezultatom 91:83.

podeli

Vrščani su odigrali jedno od najboljih poluvremena ove sezone, posle deset minuta imali su 20 poena prednosti i trasirali put ka pobedi koja ih je približila na korak od opstanka. Na početku treće četvrtine vodili su i 27 razlike, pri rezultatu 53:26, ali su igrači Napretka promenili igru, što se odmah odrazilo na rezultat. Razliku su u poslednje dve četvrtine držali na 10 poena, u jednom trenutku smanjili na samo tri, ali je Vršac pri kraju uspeo da se vrati i utakmicu završi rezultatom 91:83, po četvrtinama 34:14, 25:21, 11:25 i 21:23. Najefikasniji u timu Vršca bili su Dimić i Vraneš, a među Aleksinčanima Milinčić, Stanković i Raičević.

U poslednjem kolu Napredak dočekuje Kolubaru, a Vršac meč protiv Tamiša igra u gostima.