04. April 2020.

14:51 PONEDELJAK, 27. 01. 2020. - 14:51 Autor: Marija Trišić

VRŠČANI U FINIŠU DO POBEDE NAD VOJVODINOM

Vrščani su u iscrpljujućoj i do zadnjeg minuta neizvesnoj borbi slavili važan trijumf u vojvođanskom derbiju kojim su uvećali šanse za plasman u Superligu. Utakmica 17.kola Košarkaške lige Srbije završena je rezultatom 70:64.

podeli

Iako je put ka pobedi trasiran još u prvoj četvrtini kada si izabranici trenera Darka Kostića poveli sa 17:2, put do bodova bio je još uvek dalek. Novosađani su serijom od 8 uzastopnih poena uspeli da smanje zaostatak na svega 6 razlike pri rezultatu 33:27, čime je najavljen žestok okršaj u drugom poluvremenu. Goste su pokrenuli Lobarev i bivši igrač Vršca Simović, čija je efektna realizacija saradnje sa Radulovićem domaćem timu stvarala veliki problem u reketu. Ipak, Grušanović je imao široki spektar napadačkih ideja, Vraneš je zablistao u poslednjem periodu, a ključne poene na meču postigao je kapiten Vršca Savović, kada je lukavo ukrao loptu Lobarevu i zakucao za nedostižnih 69:64. Konačno, meč je završen rezultatom 70:64.

Vršac se sada okreće utakmici sa Metalcem, i svom cilju - ostanku u prvih osam na tabeli. Dolaskom Đurića tim je dobio još jedno telo u reketu, a ako se i Biler bude vratio iz Amerike, ekipa će se sigurno boriti za plasman u Superligu.